Sławińska pisze

By Ania Kitka
Fotografia Fine Art

Fotografia Fine Art

W fotorafii Fine Art zakochałam się od razu. Zdjęcia, które wyglądają jak obrazy mają w sobie pewien urok. Choć są trudne w obróbce, warto nad nimi posiedzieć -to nie są zwykłe zdjęcia, dla mnie są po prostu unikalne.

Czym jest FINE ART fotografia?

Jest to rodzaj zdjęć, gdzie można oddać się fantazji. Fotografia artystyczna, w której ważna jest wizja fotografa. Sesje w stylu fine art, to sesje inspirowane malarstwem. Dla mnie ważny jest bajkowy klimat, który możemy uzyskać nie tylko dzięki wspaniałym modelom i stylizacjom, ale właśnie dzięki obróbce.

Kiedy zaczęłam interesować się fotografią fine art, dowiedziałam się, że podstawą tego rodzaju fotografii są dzieła Rembrandta. Był to malarz dusz i tworzył głównie portrety. W jego twórczości najważniejszą rolę odgrywały cienie i światło. Jego sztuka ewoluowała tak samo jak zmienia się dzisiejsza fotografia FINE-ART.

Ten rodzaj portretów wymaga dużo więcej czasu, aby uzyskać oczekiwany efekt. Sesja musi być bardzo dobrze przemyślana i dopracowana, ale efekty warte są każdej minuty.

Portfolio: https://kavyar.com/fpuqofp7ohgr

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.